.

SÜRÜCÜ VE HOSTES MOBİL UYGULAMASI

Servis hizmeti veren firmanın sürücüleri tarafından kullanılacak mobil uygulamadır. Bu uygulama ile sürücüler aşağıdaki işlemleri yapabileceklerdir.

YOKLAMA ALMA

Araç içindeki görevli hostes, öğrenciler araca bindikçe mobil uygulama üzerindeki listeden yoklama alır. Yoklama bilgisi anlık olarak hem veliye, hem servis firmasına hemde okul yönetimine iletilir. Yoklama hem sabah servisinde hem de akşam servisinde ayrı ayrı alınabilir. Personel taşımacılığında ise araç içinde hostes bunmadığından aynı işlemi, aracın ön kısmına yerleştirilen tablet veya telefonundan yapar.

SERVİS SONU VE ARAÇ İÇİ KONTROL

Sürücü veya hostes sefer bitiminde aracın içini kontrol eder. Kalan öğrenci, değerli eşya veya kişisel eşya yok ise, servis aracının en sonunda bulunan karekod etiketini okutarak araç içi kontrolünü bitirir. Araç içi kontrolün tamamlanmasıyla seferi yapan araca bir adet sefer işlenir. Araç içi kontrol yapılmadığı taktirde sistem sürücüye otomatik olarak uyarı mesajı gönderir.

YAKLAŞMA BİLDİRİMİ ATMA

Servis aracı, öğrencinin evine yaklaştığında sistem istenirse manuel olarak istenirse de otomatik olarak veli mobil uygulamasına yaklaşma bildirimi atacaktır. Bu sayede öğrencilerin zamanında durakta olması sağlanarak, öğrencinin erkenden durağa çıkıp beklemesinin yada servisin önce gelerek durakta öğrenciyi beklemesinin önüne geçilecektir.

BELGE YÖNETİMİ VE YÜKLEME

Servis sürücüsü ve hostesi, hem araç ile ilgili belgeleri ( Trafik sigortası, koltuk sigortası, araç muayene belgesi vs..) hemde kendileriyle ilgili yeterlilik belgelerini ( Ehliyet, psikoteknik, src, sabıka kaydı vs..) mobil uygulama üzerinden fotoğraflarını çekerek hem velilerin kullanımına hem de servis firması ve okul yönetiminin kullanımına açacaktır. Süresi biten evrakların süre sonu uyarıları mobil uygulama üzerinden takip edilecektir.

İŞ EMRİ ALMA

Servis firması rutin güzergahlar ve servisler dışında, ihtiyaç halinde aracı farklı bir işe yönlendirmek amacıyla iş emri oluşturur. Olusturulan iş emri bildirim şeklinde sürücünün mobil uygulamasında görünür. Sürücü sefer bitiminde servis sonlandırma ve araç içi kontrol işlemlerini tekrarlar.


SÜRÜCÜ WE HOSTES MOBİL UYGULAMASI
SÜRÜCÜ WE HOSTES MOBİL UYGULAMASI